• Facebook Sayfamız
  • Twitter Sayfamız
  • Youtube Sayfamız
  • Gplus Sayfamız

Eşanjör Temizleme

Eşanjör temizleme hizmetimiz sayesinde daha düşük faturalarla daha fazla ısı elde edebilirsiniz.

 Eşanjör Temizleme

 

Eşanjör, her kombide bulunan oldukça pahalı ve ısıtmayı sağlayan ana parçalardan biridir. Her kombi de farklı yapıda, bazılarında tek bazılarında ise "Ana eşanjör" ve "Plaka eşanjör" olmak üzere çift olarak bulunur. Kalorifer sisteminin ısınmasını ve sıcak su ihtiyacını karşılar.

Zamanla kireç ve tortu nedeni ile eşanjörde tıkanmalar meydana gelir, sonucunda istenilen derecelerde sıcak su temini mümkün olmaz. Temizlenmeyen eşanjörler zamanla delinebilir.

Eşanjörün temizlenmesi kadar, ne ile temizlendiği önemlidir. Ülkemizde eşanjör temizliğinde çok yaygın olarak, kireç çözücü olarak bilinen porçöz ve sulandırılmış asitler kullanılmaktadır. Bu uygulamalar esnasında, uygulanan doz miktarı ve uygulama süresinde hata yapıldığı zaman eşanjör delinmektedir. Daha önemlisi bu kimyasallar uygulama esnasında eşanjörü delmese dahi, özellikleri itibarı ile eşanjörde korozyon oluşturarak, eşanjörün çalışma ömrünü kısaltmaktadır.

Kombimax eşanjör temizleme kimyasalı; bütün bu olumsuzluklar göz önüne alınarak, uygulayanların rahat çalışmaları ve eşanjörde delinme ve korozyon risklerinin ortadan kalkması için özel olarak üretilmiştir.