• Facebook Sayfamız
  • Twitter Sayfamız
  • Youtube Sayfamız
  • Gplus Sayfamız

Su Kaçağı Nasıl Oluşur

Su kaçağının nasıl oluştuğunu bilmek; su kaçağının tespitinde, onarımında, tadilat ve masrafın en aza indirilmesinde büyük rol oynar.

 Su Kaçağı Nasıl Oluşur

PVC boruların kullanılmasıyla beraber "su kaçağı problemi" geçmişe göre daha da artmıştır. Uzun süre kullanılan borularda zamanla eskime, deforme ve oksitlenme meydana gelir. Bu deformeler zaman geçtikçe etkisini arttırarak borularda delinme, kırılma, çatlama ya da bir takım tesisat hatalarına sebep olur. Kimi zamanda yapıların zaman geçtikçe yerine oturması ile borularda kırlma meydana gelir. Bazen de yapılan teknik tesisat hatalarından da su kaçağı meydana gelebilir.

Yukarıda sayılan nedenlerin sonucu olarak temiz ya da pis su tesisatındaki borular bir yerden delinir, patlar ya da kırılarak kopar. Su kaçağının kısa bir süre içinde meydana gelmesinde test edilme ihmali sebebi yatar. Çünkü test edilmeyen hatalı tesisatlar kısa süre içerisinde su kaçağı problemini meydana getirecek sebepleri oluşturur. Bu süreyi kısaltan diğer bir faktör ise tesisat montajı sırasında kullanılan malzemelerin kalitesidir. Bilindiği üzere kalitesiz malzeme çok daha çabuk deforme olarak kaçağa sebep olur.

Su kaçağı genelde elde olmayan sebeplerden ötürü olduğu için, su kaçağı  olmaması mümkün değildir. Fakat su kaçağı oluşma süresini daha uzun tutmak ya da tekrarlanma sıklığını en aza indirmek mümkünür. 

Sık su kaçaklarını engellemek ve su kaçağı oluşma süresini en aza indirmek için, tesisat yapımında profesyonel ekiplerle çalışılmalı, kaliteli malzeme kullanılmalı ve sisteme zarar verecek kimyasallı temizlik işlemlerinden uzak durmalısınız.

Su kaçağı problemlerinizde Rem-Ar uzman kadrosu, kalifiye elemanları, kaliteli malzeme tercihi ile yanınızda.

Sizlere bir telefon kadar yakınız... Rem-Ar  0 (312) 323 89 06 

7/24 GSM: 0536 859 8505